Blog yazılarımızı okumak için tıklayın

Daha Genç Görünen Cilt İçin Bir Sır

Tarih: 27.05.2022 19:35
Daha Genç Görünen Cilt İçin Bir Sır
Daha Genç Görünen Cilt İçin Bir Sır Sağlığın bir işareti olan temiz, parlak, canlı görünen bir cilde sahip kadınları fark etmemek zor. Ünlüler cildinin görünümünü dışarıdan iyileştirmek için çok zaman harcarken, genç görünen bir cildin gerçek anahtarı doğru beslenme ve sağlıklı alışkanlıklardır. Sağlıklı beslenmeye ve egzersize ek olarak, cildin yaşlanmasına katkıda bulunan kırışmayı ve kuruluğu önlemeye yardımcı olabilecek biraz tartışılmış bir ek var.
Buna hyaluronik asit (HA) denir . HA, hücre içi çimento veya bağ dokusunun yapıştırıcısı olarak işlev gören bir glikozaminoglikandır. Bağ dokusu, terimden de anlaşılacağı gibi, diğer dokuları destekleme ve bağlama işlevi görür. Gevşek bağ dokusu cildi ve iç organları yerinde tutarken, lifli bağ dokusu tendonları, bağları ve kıkırdağı içerir. Özünde, hyaluronik asit sadece bağ dokusunun yapısal çerçevesini sağlamaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudumuzu bir arada tutan gerçek “tutkal”dır.
HA'nın vücut dokularında korunması önemli bir yaşlanma karşıtı stratejidir. Cildimizin çizgiler ve kırışıklıklar geliştirmesinin nedenlerinden biri de HA kaybından kaynaklanmaktadır. Çoğu insan 70 yaşına geldiğinde, vücutlarındaki HA içeriği 40 yaşına göre %80 oranında düşmüştür. 45 yaşından sonra derideki HA seviyeleri düşmeye başlar.
HA'nın topikal olarak uygulanmasının kırışıklıkları önlemeye yardımcı olduğuna dair çok sayıda kanıt vardır. Ancak şimdi araştırmacılar, hyaluronik asidi ağızdan almanın, cilde nem ve gençlik esnekliği kazandırmak için de faydalı olduğunu keşfettiler. Kuru ve pürüzlü cilde sahip hastalarda oral HA kullanan son klinik çalışmalar, saflaştırılmış, biyolojik olarak kullanılabilir hyaluronik asitten oluşan bir takviye verilen hastaların ciltlerinin nem içeriğinde başlangıç ​​değerlerine göre önemli bir artış (%46) olduğunu göstermiştir.
Hyaluronik asit , vücudumuzda bulunan ve sağlık için gerekli olan bir maddedir, ancak şimdi onun aynı zamanda güzel görünen bir cildin anahtarı olduğunu biliyoruz.

SORUMLULUK REDDİ
Bu blog yerel sağlık departmanınız tarafından onaylanmamıştır ve teşhis, tedavi veya tıbbi tavsiye sağlama amacı taşımamaktadır. Bu blogda sağlanan içerik yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir tıbbi veya sağlıkla ilgili teşhis veya tedavi seçenekleriyle ilgili olarak lütfen bir doktora veya başka bir sağlık uzmanına danışın. Bu blogdaki bilgiler bir sağlık uzmanının tavsiyesinin yerine geçmemelidir. Bu blogda belirli ürünler hakkında ileri sürülen iddialar, hastalığı teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek için onaylanmamıştır. İmla ve yazım hataları olabileceği durumunu göz ardı etmeyin.

 
Hemen Sor
Yükleniyor...