Blog yazılarımızı okumak için tıklayın
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Aktarist

En doğal ve lezzetli meyve kuruları, tatlılar ve pekmez çeşitleri Aktarist markasıyla şimdi Aktarist.com'da!
Aktarist, doğal ve sağlıklı atıştırmalık ürünleriyle adından söz ettiren bir markadır. Meyve kuruları, tatlılar ve pekmez çeşitleriyle Aktarist, müşterilerine en taze ve doğal ürünleri sunmaktadır. İşte neden Aktarist ürünlerini tercih etmeniz gerektiği hakkında bazı önemli nedenler:

1. **Doğal ve Sağlıklı Ürünler:** Aktarist, en taze ve doğal malzemelerden üretilen meyve kuruları, tatlılar ve pekmezler sunar. İçeriklerinde katkı maddesi bulunmaz, tamamen doğal tatlar sunar.

2. **Geniş Ürün Yelpazesi:** Aktarist, çeşitli meyve kuruları, tatlılar ve pekmez çeşitleriyle müşterilerine geniş bir seçenek sunar. İster atıştırmalık olarak tüketin, isterseniz tatlılarınızı tatlandırmak için kullanın.

3. **Sağlık ve Beslenme:** Meyve kuruları, tatlılar ve pekmezler, doğal olarak vitamin ve mineral açısından zengindir. Sağlıklı bir atıştırmalık veya tatlandırıcı olarak kullanılarak dengeli bir beslenmeye katkı sağlar.

4. **Aktarist Güvencesi:** Aktarist.com, müşterilerine en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla sunar. Aktarist markalı ürünleri Aktarist.com üzerinden satın alarak güvenilir ve kaliteli bir alışveriş deneyimi yaşarsınız.

En taze ve doğal meyve kuruları, tatlılar ve pekmezler için hemen Aktarist.com'u ziyaret edin ve sağlıklı atıştırmalıklarınızı güvence altına alın!

Şeker Hastalığında Dengeleme Yasası

Diyabet, uygun şekilde kontrol edilmediği takdirde çok sayıda uzun vadeli komplikasyonla ilişkili ciddi bir kronik hastalıktır. Vücudun diyabetik komplikasyonlardan etkilenen başlıca dört alanı gözler, böbrekler, sinirler ve kan damarlarının ve organların astarıdır. Bu alanlar, hücrelerine glikoz emmek için insülin gerektirmez (karaciğer, kas ve yağ hücrelerinin aksine); bu nedenle, kan şekeri seviyeleri yükseldiğinde, glikoz bu hücrelere taşar ve önemli hasara neden olur.
Glikoz Sorunu
Diyabetin majör komplikasyonlarını önlemede en önemli faktör, kontrol dışı glikoz seviyeleri her türlü tahribata neden olabileceğinden, diyet ve takviye yoluyla kan şekeri kontrolünü sağlamaktır. Örneğin, glikoz düşük yoğunluklu lipoproteine ​​(LDL) bağlandığında, LDL'nin karaciğere kolesterol üretmeyi bırakmasını söyleyen reseptörlere bağlanmasını önler. Sonuç olarak, karaciğer vücutta kolesterol eksikliği olduğunu “düşünür” ve daha fazlasını üretmeye devam eder. Bu, diyabetin neredeyse her zaman yüksek kolesterol seviyeleri ile ilişkili olmasının bir nedenidir.
Uzun vadeli kan şekeri düzeylerini değerlendirmek için değerli bir laboratuvar testi, kırmızı kan hücrelerinde hemoglobine bağlanan (glikosillenmiş) glikoz miktarını ölçen A1C testidir. Glikozile hemoglobin yüzdesi ne kadar yüksek olursa, diyabetin tüm komplikasyonları için risk o kadar yüksek olur.
Bir kırmızı kan hücresinin (RBC) ortalama ömrü 120 gün olduğundan, A1C testi önceki iki ila dört ay boyunca kan şekeri için zaman ortalamalı değerleri temsil eder. Hemoglobin A1C seviyelerini normale yakın (≤%7) korumak, diyabetli hastalarda göz problemleri riskini yüzde 76'ya kadar, sinir hasarını yüzde 60'a kadar ve böbrek hastalığı riskini yüzde 56'ya kadar azaltabilir.
Diğer Komplikasyonlar
Artan oksidatif stres, diyabet komplikasyonlarının gelişiminde başka bir faktördür. Diyabetli kişilerin vücutlarında tipik olarak yüksek seviyelerde serbest radikaller ve oksidatif bileşikler bulunur. Bu son derece reaktif bileşikler, hücresel bileşiklere bağlanır ve onları yok eder, vücudun her yerinde hasara neden olur ve insülin direncini arttırır.
Besin eksikliklerinin ayrıca diyabetin çeşitli kronik komplikasyonlarına katkıda bulunduğu gösterilmiştir ve glikoz kontrolü olan diyabetik hastaların kan basıncını düşürmelerine ve vücutlarını diyabetik komplikasyonlardan korumalarına yardımcı olmak için yapılan çalışmalarda uygun takviye bulunmuştur. Genel olarak, diyabetin uzun vadeli komplikasyon riski, mikro besin durumuyla (vücuttaki vitamin ve mineral seviyeleri) ters orantılıdır.
Doğal Koruma
Kan şekeri kontrolünü iyileştirmeye yardımcı olabilecek birkaç doğal ürün vardır. Bunların başlıcaları, yüksek kıvamlı diyet lifi takviyeleri ve tarçın, dut, gurmar (gymnema sylvestre)  ve diğer botanikleri içeren bitki özleridir. Özellikle dutun kilo aldırma özelliğini ve gurmar bitkisinin coğrafyamızda yaygın olmaması nedeniyle, organik tarçını beslenme rutininize eklemek çok pratik bir yöntem olacaktır. Günlük beslenme menünüze eklenecek olan toplamda 1 yemek kaşığı (yaklaşık 14 Gram) organik toz tarçın, ne demek istediğimizi daha iyi anlatacaktır. Dikkat: Tarçının yağı kozmetik ve ilaç sanayinde önemli bir bileşen olmasından dolayı kullanımı fazladır. Çeşitli metotlarla yağı elde edildikten sonra önemli özelliklerini kaybetmiş olan tarçın kabukları baharat ya da çay ürünü olarak değerlendirilmek üzere piyasaya sürülür. Bu tarçınlar genellikle toksik etkiye neden olmaktadır. İyi bir tarçını anlamanın yolu ise kendine özgü aromasının ve tadının kontrol edilmesidir. Kokladığınızda yoğun aromatik koku alıyorsanız ve çok az bir miktar tattığınızda dilinizde yüksek yoğunlukta tatlı bir yanma hissi yaşıyorsanız elinizdeki tarçının doğru ürün olduğuna kanaat getirebilirsiniz. Ayrıca yağı ayrıştırılan tarçın daha koyu renkte olurken, yağı ayrıştırılmamış organik tarçın daha açık renkte olur. Geleneksel olarak tatlılarda şekerin zararlarını pasifize etmek için yüzyıllardır kullanılan organik tarçın, şeker hastalığıyla mücadelede de önemli bir doğal üründür. Linklere tıklayarak görsellerden aradaki farkı görebilirsiniz.
https://www.aktarist.com/tarcin-toz-organik
https://www.aktarist.com/tarcin-toz

İşte diyabet komplikasyonlarını önlemeye yardımcı olacak dört doğal yol daha:
  1. Yüksek etkili bir multivitamin/multimineral . Diyabetli kişilerin, özellikle suda çözünen vitaminler ve mineraller olmak üzere birçok besin maddesi için daha yüksek gereksinimleri vardır. Çalışmalar, bu besinlerle takviyenin kan şekeri kontrolünü iyileştirebileceğini ve diyabetin başlıca komplikasyonlarının gelişmesini önlemeye veya azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. Ayrıca, bir multivitamin/multimineral takviyesi almanın, şeker hastalarında bağışıklık fonksiyonunu güçlendirdiği ve enfeksiyonları azalttığı gösterilmiştir. Yüksek potens derken, ürünün suda çözünen vitaminler için RDI'nin en az üç ila beş katı, yağda çözünen vitaminler için minimum RDI ve tüm mineraller (özellikle krom) sağlaması gerektiğini kastediyorum.
  2. Magnezyum ve Krom. Krom, insülinin etkisinde kritik bir faktör olarak çok dikkati çeker, ancak magnezyum da gereklidir. Kanıtlar, özellikle diyabet hastalarının yarısından fazlasının magnezyum eksikliği kanıtı gösterdiğinden, diyabetli kişilerin magnezyum takviyesi alması gerektiğini göstermektedir.
Klinik çalışmalar, magnezyum takviyelerinin diyabetli hastalarda insülin tepkisini ve etkisini, glikoz toleransını ve RBC zarının akışkanlığını iyileştirdiğini göstermiştir. En iyi sonuçları elde etmek için, magnezyum aspartat veya magnezyum sitrat gibi yüksek oranda emilebilir bir magnezyum formu alın ve günde 300-500 mg'ı hedefleyin (ne kadar ekstra magnezyum almanız gerektiğini hesaplarken, çoklu dozunuza verilen miktarı dâhil ettiğinizden emin olun). Not: Önemli böbrek yetmezliğiniz varsa veya diyalize giriyorsanız, magnezyum takviyesi konusunda doktorunuza danışın.
  1. Flavonoid açısından zengin özler. Son araştırmalar flavonoidlerin uzun vadeli komplikasyonları, özellikle diyabetik retinopatiyi önlemede son derece önemli olduğunu göstermektedir. Flavonoid bakımından zengin özlerin etki mekanizmaları ve faydaları arasında muazzam bir örtüşme vardır. Aşağıdakilerden birini seçin:
  • Yaban mersini özü (%25 antosiyanidin): Günde 160-320 mg.
  • Üzüm çekirdeği veya çam kabuğu ekstresi (%95 prosiyanidolik oligomerler): Günde 150-300 mg.
  • Yeşil çay özütü (>%80 toplam polifenol): Günlük 150–300 mg.
  • Devedikeni özü (%70 silimarin): Günlük 210-350 mg.
  1. Alfa-lipoik asit . Bu vitamin benzeri madde, hücrelerin hem içinde hem de dışında suda veya yağda çözünen serbest radikalleri söndürebildiği için genellikle “doğanın mükemmel antioksidanı” olarak tanımlanır. Alfa-lipoik asit, Almanya'da diyabetik nöropati tedavisinde 30 yılı aşkın süredir başarıyla kullanılmaktadır. Alfa-lipoik asidin diyabetik nöropatiyi iyileştirmedeki birincil etkisinin, antioksidan etkilerinin sonucu olduğu düşünülse de, kan şekeri metabolizmasında bir iyileşmeye yol açtığı, periferik sinirlere kan akışını iyileştirdiği ve aslında rejenerasyonu uyardığı gösterilmiştir. Sinir lifleri. Günde 400-600 mg alın.
Avantajların Tadını Çıkarın
Tabii ki, bunlar diyabetin sonuçlarını önlemede yardımcı olduğu tespit edilen seçeneklerden sadece birkaçı. Alınması gereken çok fazla takviye gibi görünebilir, ancak bunu yapmak için sağlam nedenler vardır - en önemlisi, bu tavsiyelerin acıyı azaltmada ve diyabetik bir kişinin yaşam kalitesini uzatmada uzun bir yol kat etmesidir.

SORUMLULUK REDDİ
Bu blog yerel sağlık departmanınız tarafından onaylanmamıştır ve teşhis, tedavi veya tıbbi tavsiye sağlama amacı taşımamaktadır. Bu blogda sağlanan içerik yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir tıbbi veya sağlıkla ilgili teşhis veya tedavi seçenekleriyle ilgili olarak lütfen bir doktora veya başka bir sağlık uzmanına danışın. Bu blogdaki bilgiler bir sağlık uzmanının tavsiyesinin yerine geçmemelidir. Bu blogda belirli ürünler hakkında ileri sürülen iddialar, hastalığı teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek için onaylanmamıştır. İmla ve yazım hataları olabileceği durumunu göz ardı etmeyin.

Hemen Sor
Yükleniyor...